1402 دوشنبه 7 اسفند
 
استیل رونیک

فروش ورق استیل و پروفیل استیلورق استیل نگیر

ورق استیل نگیر (استیل سری 300 )


ورق استیل سری 300 ( ورق استیل نگیر)

همان طور که قبلا هم توضیح داده شد وجود عنصر کربن در ورق های استیل بسیار مهم است و کمی تغییر آن می تواند خاصیت ورق استیل را تغییر دهد. تفاوت سری 300 ورق استیل با سایر سری ها در میزان کربن موجود درآن می باشد. اصطلاحی که در بین فروشندگان ورق استیل رایج است و خریداران نیز به این مقوله اهمیت زیادی می دهند اصطلاح یگیر و نگیر است. ورق استیل هایی که جذب آهن ربا شوند را ورق استیل بگیر می گویند و اگر آهن ربا نتواند آن را جذب کند به آن ورق استیل نگیر می گوییم. اینکه ورق استیل نگیر بهتر است یا ورق استیل بگیر به کاری است که ما از ورق استیل انتظار داریم بسته به کاربری ما از ورق استیل می توانیم ورق استیل بگیر یا نگیر را تهیه و استفاده نماییم.

انواع ورق استیل نگیر در استیل رونیک

آشنایی با ورق استیل 304

یکی از پرکاربردترین ورق استیل های موجود در بازار ورق استیل 304 می باشد. از جمله خاصیت های ورق استیل 304 نگیر بودن آن می باشد همان طور که گفته شد ورق استیل 304 جذب آهن ربا نمی شود. ورق استیل 304 از جنس فولاد است بنابراین زنگ نمی زند این ویژگی نشان دهنده مقاومت بالای آن است که مورد استقبال و همچنین استفاده در بسیاری از صنایع قرار گرفته است. ورق استیل 304 قابلیت جوشکاری دارد و می توان روی آن جوشکاری انجام داد و این خاصیت بسیار عالی باعث شده در ساخت بسیاری از وسایل منازل و ساخت مسکن مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این خاصیت خوب دیگر ورق استیل 304 قابلیت شکل پذیری بالای آن می باشد.

ویژگی ورق استیل 304

مشخصه های ورق استیل 304

جز اصلی آن آهن و مهم ترین اجزای غیر آهنی آن دو عنصر مهم کربن و نیکل می باشد.نیکل عنصری با رازش محسوب می شود که قیمت آن همواره متغیر است قیمت ورق استیل 304 نیز تا حد زیادی متاثر از قیمت جهانی نیکل می باشد،البته قیمت جهانی آهن و سایر عناصر تشکیل دهنده ورق استیل نیز در نوسان قیمت بی تاثیر نیستند. به حدی ورق استیل 304 پرکاربرد و مهم است که 50 درصد از فولاد ضد زنگ تولید شده در جهان را همین ورق استیل 304 به خود اختصاص داده است. بنابراین در صنعت و تجارت هر کشوری ورق استیل جایگاه ویژه و استراتژیکی دارد. استیل رونیک ورق استیل 304 ار در ابعاد و ضخامت های درخواستی مشتری در اختیار آنها قرار می دهد و اصل مشتری مداری را همواره در فروش در نظر می گیرد.

واردات رول ورق استیل 304

کاربردهای ورق استیل 304

در مثال هایی ملموس تر برای درک کاربرد فراوان ورق استیل 304 می توان به سینک ظرفشویی اشاره کرد،بارها و بارها برای شستن ظرف جلوی سینک قرار گرفته اید اما شاید به جنس آن توجه نکرده باشید ولی باید بدانید که سینک از جنس ورق استیل 304 می باشد که اگر از این به بعد بیشتر دقت کنید متوجه می شوید همان طور که قبل تر توضیح دادیم هر آنچه از جنس ورق استیل 304 باشد نگیر بوده و جذب آهن ربا نمی شود و در مورد سینک نیز این خاصیت صدق می کند،همچنین خاصیت دیگر ورق استیل 304 یعنی زنگ نزن بودن را نیز شامل می شود و چون همواره در معرض آب قرار دارد اگر از جنس دیگری تهیه می شد زنک می زد که این می توانست بسیار آزار دهنده باشد. خیلی دیگر از لوازم خانه و آشپزخانه اعم از بسیاری از ظروف و یا لوله از جنس ورق استیل 304 می باشد. به علت خواص بسیار بلای ورق استیل 304 به خصوص زنگ نزن بودن آن در صنعت دریایی نیز کاربرد زیادی دارد.در ساختار خوردو و صنعت هوافضا نیز از ورق استیل 304 استفاده های فراوانی شده است. صنعت فولاد از صنایع مهم هر کشوری محسوب می شود،رایج ترین فولاد ضد زنگی که در جهان تولید و مورد استفاده قرار می گیرید ورق استیل 304 می باشد.

لیست قیمت ورق استیل 304

ورق استیل 316 چیست؟

ورق استیل 316 نیز از انواع ورق استیل های نگیر محسوب می شود که جذب آهن ربا نمی شود.به دلیل درصد نسبت بالایی از فلز ارزشمند کروم که در خود جای داده است(حدود 10 تا 30 درصد) مقاومت بالایی داشته و در برابر زنگ زدگی،خوردگی و حرارت از خود استحکام زیادی نشان می دهد. ورق استیل نگیر 316 دارای کربن پایینی می باشد،همین امر سبب شده به راحتی بتوان روی آن جوشکاری انجام داد و آن را فرم داد و به اشکال مورد نظر تغییر داد،همچنین همین پایین بودن کربن باعث شده که استقامت ورق استیل 316 در برا بر حرارت بالا رود و در عمیات های حرارتی مقاومت از خود نشان دهد.

ورق استیل 316 از نوع ورق استیل نگیر